youtube twitter nasza klasa facebook separator BIP separator kontakt mapa strony strona główna

Widok z mostu na rzece Wieprz. Jeziorzany.

Gospodarka odpadami

Harmonogramy odbioru odpadów komunalnych na terenie Gminy Jeziorzany na II półrocze 2020r.
Wykaz podmiotów odbierających odpady rolnicze
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na terenie Gminy Jeziorzany na I półrocze 2020r.
Inwentaryzacja folii rolniczych i innych odpadów pochądzacych z działalności rolniczej w gospodarstwie rolnym
Nowy rachunek bankowy w zakresie opłat za odpady komunalne
Analiza stanu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Jeziorzany w 2018r.
Informacja dla mieszkańców w sprawie odbioru odpadów wielkogabarytowych
Urzad Gminy w Jeziorzanach informuje, że w październiku 2018r. nie będzie prowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych  umieszczona w harmonogramie na miesiąc październik. Powodem zmian jest wstrzymanie przyjmowania ww. odpadów w roku 2018 przez Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach.
Informacja o podmiocie odbierającym odpady komunalne na terenie Gminy Jeziorzany
Na terenie Gminy Jeziorzany odbiorem i transportem odpadów komunalnych zajmuje sie firma:
Zakład Gospodarki Komunalnej w Adamowie Sp. z o.o.
ul. Cmentarna 93
21-412 Adamów
Miejscem zagospodarowania odpadów komunalnych jest:
Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach
ul. Lubelska 5
21-300 Radzyń Podlaski
Analiza stanu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Jeziorzany za 2016 rok
Na podstawie art. 3 ust. 2 pkt 10 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2016 poz. 250 ze zmianami), Gmina Jeziorzany przedstawia "Analizę stanu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie gminy Jeziorzany w 2016r."
Analiza
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu gminy Jeziorzany
Na terenie gminy Jeziorzany zbiórką odpadów komunalnych zajmuje się firma "RAGO Sp. z o.o." z siedzibą w Jeziorzanach ul. Rynek 16. 
Miejsce zagospodarowania odpadów: Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach ul. Lubelska 5 21-300 Radzyń Podlaski 
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych
Obwieszczenie Marszałka Województwa Lubelskiego o przystąpieniu do opracowania projektu aktualizacji Planu gospodarki odpadami dla województwa lubelskiego 2021 wraz z prognozą oddziaływania planu gospodarki odpadami na środowisko oraz Planem inwestycyjnym.
obwieszczenie Marszałka Województwa Lubelskiego.pdf
Pobierz plik: obwieszczenie_Marszałka_Województwa_Lubelskiego.pdf
Terminy opłat za gospodarowanie.

 

Terminy opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Gminie Jeziorzany:

 

  Rata

Termin płatności

  Styczeń – Luty                    rata I

                Do 15 marca 2015r.

  Marzec – Kwiecień              rata II

                Do 15 maja 2015r.

  Maj - Czerwiec                    rata III

                Do 15 lipca 2015r.

  Lipiec – Sierpień                 rata IV

                Do 15 września 2015r.

  Wrzesień – Październik       rata V

                Do 15 listopada 2015r.

  Listopad – Grudzień             rata VI

                Do 15 stycznia 2016r.

Analiza systemu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Jeziorzany za 2015 rok
Analiza przygotowana w oparciu o art. 3 ust. 2 pkt 10 ustawy z dnia 13.09.1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013r., poz. 1399 z późn. zm.)
Analiza za rok 2015
Gospodarka odpadami - ważne informacje dla mieszkańców

System gospodarki odpadami w Gminie Jeziorzany. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje zebrane po analizie roku 2014 - w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi. Osoby, których dotyczy gospodarka odpadami (my wszyscy mieszkańcy jak również przebywający na terenie gminy Jeziorzany goście, turyści itd.) powinni zapoznać się z poniższymi wynikami analizy.

 

Informacje poniższe można również pobrać na swój komputer i wydrukować. Aby przejść do dalszej części artykułu proszę kliknąć przycisk poniżej "więcej".

 

Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi w zakresie segregowania odpadów i stosowania ich na co dzień. Wszelkie informacje nt. gospodarki odpadami w gminie można znaleźć w zakładce "Gospodarka odpadami".

 


 

Szanowni mieszkańcy Gminy Jeziorzany

  Analizując rok 2014 funkcjonowania systemu gospodarki odpadami należy stwierdzić, że  pomimo zadeklarowania przez mieszkańców selektywnej zbiórki odpadów nadal  odpady zmieszane stanowią  73% całkowitej masy odpadów w gminie Jeziorzany.

 

PROSIMY O PRZESTRZEGANIE ZASAD SEGREGOWANIA ODPADÓW, NIEPRZESTRZEGANIE ICH BĘDZIE SKUTKOWAĆ WYSTAWIENIEM PRZEZ GMINĘ DECYZJI O ZMIANIE DEKLARACJI  NA OPŁATĘ ZA ODPADY NIESEGREGOWANE I ZNACZNYM PODWYŻSZENIEM MIESIĘCZNEJ STAWKI OPŁATY - NA 14 ZŁ OD OSOBY MIESIĘCZNIE !!!

 

NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY PODCZAS SEGREGACJI:

  • w pojemniku na odpady zmieszane znajdują się butelki plastikowe, słoiki, puszki, trawa, odpady biodegradowalne
  • w żółtym worku przeznaczonym na odpady opakowaniowe umieszczane są butelki z zawartością, puszki z resztkami żywności, słoiki, zabawki, zamoczone folie, zamoczony papier, buty, odzież, opakowania po dezodorantach (aerozolach)
  • w zielonym worku przeznaczonym na szkło opakowaniowe znajdują się znicze, nakrętki od słoików, stłuczone talerze, porcelana, szkło budowlane, żarówki;

PRZYPOMINAMY, ŻE POSZCZEGÓLNE WORKI SĄ PRZEZNACZONE NA:

  • worek żółty – makulatura, gazety, kartonowe pudełka, książki, puszki (po konserwach, napojach), zakrętki, plastikowe doniczki po kwiatach, opakowania po jogurtach, opakowania po mleku, opakowania po  kosmetykach, folie reklamówki woreczki, plastikowe butelki po napojach i płynach;
  • worek zielony – szklane butelki, słoiki, gąsiory (bez nakrętek), szklane opakowania po kosmetykach
  • worek brązowy – odpady kuchenne, obierki z owoców i warzyw,  owoce, warzywa, przeterminowana żywność (bez opakowań), skorupki jajek, zamoczony/zatłuszczony papier w którym pakowane są artykuły spożywcze w sklepie

W GOSPODARSTWACH, KTÓRE ZADEKLAROWAŁY SEGREGACJĘ ODPADÓW W POJEMNIKU NA ODPADY ZMIESZANE MOGĄ ZNALEŹĆ SIĘ TYLKO POZOSTAŁOŚCI PO SEGREGACJI   tj. obuwie, tekstylia, pampersy, kobiece artykuły higieniczne, zużyte ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, zużyta wata, talerze, szklanki, lustra, szkło kryształowe, maszynki do golenia, opakowania po lakierach do paznokci, opakowania po aerozolach, worki z odkurzaczy, zabawki, niedopałki papierosów, gąbki, zmywaki, styropian opakowaniowy.

 W związku z powyższym upoważniony pracownik Urzędu Gminy Jeziorzany będzie prowadził systematyczne kontrole w wyniku których będą podejmowane działania mające na celu zmobilizowanie do właściwej segregacji.

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach  www.zzok-adamki.pl

 

ZASADY FUNKCJONOWANIA SYSTEMU GOSPODARKI ODPADAMI

Należy przypomnieć, że opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszcza się za dwa miesiące kalendarzowe do 15 dnia następnego miesiąca. Zalegający z opłatami skierowani zostaną do egzekucji komorniczej.

Każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek złożenia korekty deklaracji w przypadku zmiany danych np. zmniejszenie/zwiększenie liczby osób w przeciągu 14 dni od wystąpienia zmiany (każdą zmianę należy udokumentować zaświadczeniem lub oświadczeniem).

W celu ułatwienia odbioru i identyfikacji odpadów z poszczególnych nieruchomości  prosimy mieszkańców o oznaczenie pojemnika na odpady lub nieruchomości numerem porządkowym nieruchomości.

 

Na terenie gminy Jeziorzany działa punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK), który mieści się przy ul. Blizockiej w Jeziorzanach (byłe Kółko Rolnicze). Odpady do PSZOK dostarczyć można po wcześniejszym zgłoszeniu tel. 81 85 78 001 wew 104.

Do PSZOK można oddać:

- zużyty i zbędny sprzęt elektryczny i elektroniczny baterie i  akumulatory, przeterminowane i zbędne leki, chemikalia i  opakowania po nich, środki ochrony roślin i  opakowania po nich, opakowania po nawozach i  ich pozostałości, świetlówki, żarówki, lampy fluorescencyjne, opony, złom metali, oleje i smary, odpady gabarytowe, gruz oraz  materiały z  remontów i  rozbiórek, bez odpadów zawierających azbest.

Analiza systemu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Jeziorzany za 2014 rok
Analiza przygotowana w oparciu o art. 3 ust. 2 pkt 10 ustawy z dnia 13.09.1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013r., poz. 1399 z późn. zm.)
Analiza za rok 2014
Osiągnięte poziomy recyklingu przez Gminę Jeziorzany w 2013r.
Rozporządzenie Ministra Środowiska z 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 645) zobowiązuje gminy do osiągnięcia określonych poziomów recyklingu do 31 grudnia 2020 r., a także ustala sposób ich obliczania, co ma umożliwić weryfikację ich osiągnięcia w kolejnych latach.
W zależności od rodzaju odpadów gminy powinny osiągnąć:
1.  co najmniej 50% poziomu recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów komunalnych takich jak:
papier, metale, tworzywa  sztuczne i szkło.
2. co najmniej 70% poziomu recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innych
niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych.
 
Wyniki Gminy Jeziorzany za rok 2013
kalendarz
Wyświetl kalendarz na poprzedni miesiąc październik 2019 Wyświetl kalendarz na następny miesiąc
PN WT ŚR CZ PT SB ND
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
elektroniczny urząd pogoda statystyki
Obrazek 1 zZdjęcie nr 1
Obrazek 2 zZdjęcie nr 2

12

Odwiedziło nas: 7868602

​​

Produkcja i hosting: ZETO-RZESZÓW Strony www - Strony internetowe - Aplikacje internetowe - Sklepy internetowe - Portale korporacyjnezeto
[ZAMKNIJ] Nowe zasady dotyczące cookies. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.